לוחם הצדק

גיבוש דעות מוצקות ומאבק על אמונותיו אפיינו את דרור מגיל קטן.
הוא תמיד היה נכון לעוד ויכוח סוער על אלוהים, על צדק, על מהות החיים.
אתר לזכרו לא יהיה שלם בלי כל אותן אידיאולוגיות שדרור חרט על דגלו,
שנשארו בלי הדון-קישוט שלהן.

אז הנה אנחנו מנסים לייצג אותן בכבוד - אבל בלי הברק בעיניים שילווה אותן זה פשוט לא זה.
"אני חושב שלא צריך לעשן. אני חושב שזה טפשי, שזה פוגע בבריאות, שזה מיותר... אני פשוט לא הולך בכזאת קלות אחרי משהו שחברים שלי עושים...
אני מנסה לשכנע אנשים, עוד כמה אנשים פחות שיעשנו".


בראיון שערך מיכאל, גיסו, לצורך עבודת מחקר בפסיכולוגיה, מביע דרור את דעותיו הנחרצות נגד העישון. (והכי חשוב - אפשר לשמוע שוב את קולו של דרור).

בנוסף, בעבודה שהכין בכיתה י"ב הוא סוקר את השפעת העישון על מערכות הגוף השונות.

דרור האמין מאוד בזכויות הפרט ובהתייחסות בכבוד וברגישות לכל אדם.
כמ"כ טירונים בגבעתי הוא ראה בחייליו את הנכס הגדול ביותר שלו, וכך גם התייחס אליהם.
עוד לפני שפגש את חייליו בפעם הראשונה, דאג לשנן בעל פה את שמותיהם על פי התמונות והפתיע אותם בפנייה אישית לכל אחד ואחד. הוא למד להכיר את חייליו באופן מעמיק: הרקע האישי של כל אחד, תחביביו, מצבו המשפחתי, העדפותיו במוסיקה ואף החברה שמחכה בבית.
בנוסף, דרור ניהל טבלת מעקב מפורטת בה ריכז כל פרט בתפקודם הצבאי של חייליו, החל ברמת שיפצור המימיות וכלה בפספוס השיעור בנושא בליסטיקה.
לאחר מותו, כאשר ראה מפקד הבסיס את הטבלאות, החליט ליצור בהשראתן תיק מעקב חיילים. תיק זה ניתן כיום לכל מ"כ טירונים בבסיס ההדרכה של גבעתי ומאפשר לו לערוך בצורה מהירה ונוחה סקירה מקיפה על כל אחד מהחיילים בכיתתו.
לדרור היה חשוב מאוד להתגייס לתפקיד קרבי. למרות שיכל לבחור בשירות נוח יותר ביחידות מודיעין, העדיף להתגייס לגבעתי. הוא שאף לתת דוגמא אישית לכך שניתן להתייחס בכבוד לפלשתינאים תוך כדי שמירה על בטחון המדינה.
הוא האמין מאד בנחיצותו של הצבא מצד אחד, ובשמירת כבוד האדם מהצד השני.

מתוך חיבור שכתב דרור בתיכון שדן בשאלה "בעד או נגד גיוס חובה":"אני מאמין שאין דבר ששווה למות בשבילו... אני מקווה שיותר ויותר אנשים יבחרו בדרך של השלום והסובלנות על פני הדרך של האלימות והטרור... כשמסתכלים לאחור, מלחמות תמיד נראות רע"
מתוך חיבור שכתב דרור בתיכון בנושא: דרכים לפתרון סכסוכים


  עיצוב: איה עיצובים                          Copyright - All rights reserved © כל הזכויות שמורות למשפחת גרנות