זכרון מדב, אביו

תקופת הצבא של דרור מביאה עימה אוסף של זכרונות מצטברים של תהליך בו ראיתי איך דרור הופך מנער מתחכם ומרדן לבחור בוגר עם אחריות לאחרים. ההתחלה הייתה ביום גיוסו, הגענו לבקו"ם ללוות אותו בדרכו לגבעתי. יש לי הרושם שאנחנו, ההורים, התרגשנו הרבה יותר ממנו. פתאום הוא הולך לדרך של שלוש שנים, קשה ומפרכת, ואנחנו רק יכולים להסתכל מהצד ולתת תמיכה בלבד. ודרור היה אומנם לחוץ מעט אך בטוח בעצמו וברצונו להיות קרבי.

התחילה תקופה אחרת. דרור היה מגיע הביתה כל כמה שבועות לקראת שבת, עייף ומותש. הייתי אוסף אותו בת"א לקראת סוף השבוע ומחזיר אותו ביום א' בבוקר לתחנת הרכבת בת"א. ודרור אהב למשוך הכל לדקה ה90. והנה באחד מימי א' יצאנו מאוחר מעט והפקקים לת"א היו כבדים ביותר ולא היה סיכוי להספיק ולתפוס את ההסעות לבסיס. בהחלטה של רגע באמצע הדרך שיניתי כוון והסעתי אותו עד לבאר שבע. הגענו, דרור ירד בתחנת האוטובוס לכיוון הבסיס ואני חזרתי למרכז. דרור בדרכו המיוחדת השאיר לי פתק תודה ששמרתי (מופיע באתר בדף: דרור, סיפור חייו).

הטירונות הסתיימה, גם האימון המתקדם נגמר ודרור יצא לקורס מכי"ם מוקדם. התחלתי לראות את השינוי בו - הבגרות והאחריות החלו לבצבץ, לאט לאט. ויום אחד אני רואה אותו עובד בחדרו ומייצר טבלאות ורישומים. דרור, מה העניין? שאלתי. הוא מסביר לי שהוא רוצה לעקוב אחרי תפקוד חייליו, הצלחותיהם, תורנויותיהם וכל שאר העובדות שהוא צריך לדעת, כדי לשמור על הצדק מצד אחד ולוודא שהם למדו את כל שמצפים מהם. וכאן התחברו הצורך והרצון שלו עם היכולות שלי במחשב וישבנו יחד ויצרנו מערכת טבלאות מעשרה סוגים שונים לכל מעקב אפשרי. לרוחב כל דף דאג דרור שיהיה כתוב בגדול "2א - כבוד!" - כיתת הטירונים שלו (הטבלאות מופיעות בלוחם הצדק).

באחת ההזדמנויות שנשאר זמן רב בבסיס קפצתי אליו. עמדנו ודיברנו שנינו ליד שער המאהל של הפלוגה אי שם בשטח ליד קציעות. והנה ניגש אליו אחד החיילים, נעמד ופונה אליו: "המפקד הסמל דרור" ושואל לרשותו לעשות דבר מה ודרור עונה בבטחון ובהקרנת סמכות. ואני השתנקתי, המפקד? למי הוא מדבר? והנה תפסתי: דרור שהיה עבורי הילד שצריך לדאוג לו, הוא המפקד והסמכות בשטח לטירונים. נדהם, המום עמדתי ולא האמנתי למראה עיני.

מאותו היום הסתכלתי עליו אחרת.
  עיצוב: איה עיצובים                          Copyright - All rights reserved © כל הזכויות שמורות למשפחת גרנות