דרור - סיפור חייו

רצינו שהאתר הזה יהיה מקום שבו מי שהכיר את דרור יוכל להתרפק על הזיכרונות. רצינו שהאתר הזה יהיה מקום בו מי שלא הכיר את דרור יקבל הזדמנות ללמוד מי הוא היה. אבל... כל כך קשה להגדיר אדם בסתם אוסף של מילים, בלי היכולת באמת לראות, לשמוע, להרגיש.
האתר הזה הוא תחליף דל לאדם הרגיש, השנון והמיוחד כל כך שדרור היה. אולם לצערנו, דרור איננו וזה כל מה שיש ברשותנו להציע לכם, ולעצמנו.


דרור נולד ב - 3.6.1983 בכפר סבא, כבן הצעיר למשפחת גרנות. אבא ואמא דב וחנה היו אז כבר הורים גאים לאפרת ועינת. עוד כילד גילה סקרנות אין-סופית, זיכרון מדהים, ויכולת חשיבה מעמיקה ומשוחררת ממוסכמות. ילדותו עברה עליו במשחקים בלשיים, חיפושי הרפתקאות, קצת כדורגל והרבה השתובבויות. שלושת הילדים נהגו לארגן משחקים, הצגות ומתנות יום הולדת מיוחדות. כמעט כל מפגש משפחתי מורחב הפך להפקה משוגעת הסוחפת את כל משתתפיה.

כשהחל ללמוד בבית-הספר היסודי "ארן", גילה שמסגרת הלימודים היא לא מהמועדפות עליו. דרור היה ילד סקרן, נבון בצורה בלתי רגילה - אך גם עקשן. הוא אהב מאד ללמוד ולדעת וקצת פחות אהב לקבל הנחיות מהמורים... לכן עסק רבות בלימוד עצמי. לדרור היה זיכרון פנומנלי וכאשר התעניין בנושא, בחן אותו לעומק ויכול היה לתארו בפרטי פרטים. הוא גילה הבנה וידע בתחומים רבים: ספרים, מוזיקה, ספורט, מחשבים, פוליטיקה, גאוגרפיה, בריאות ועוד. הוא ידע למנות את כל שחקני הכדורגל והכדורסל והכיר את כל מדינות העולם על בירותיהן ודגליהן.

במקביל ללימודים הרגילים ביסודי ובחטיבת שז"ר השתתף במשך שנים רבות בלימודי יש"י (ילדים שוחרי ידע) לתלמידים מחוננים בכפר סבא, שם נתן דרור ליצירתיות ולסקרנות שהיו טמונות בו.

עם הזמן למד דרור גם את אמנות הויכוחים... הוא היה בעל עמדה נחושה כמעט בכל נושא שהוא, החל מפוליטיקה וכלה בקיומו של אלוהים. את עמדותיו גיבש רק לאחר בחינה מעמיקה של הנושא, ואהב מאוד להתווכח עם כל מי ש"העז" לחלוק עליו. עם התבגרותו פיתח חוש הומור מיוחד, ממנו נהננו כולנו במפגשים המשפחתיים. הוא ידע להביע את רגשותיו בצורה יוצאת דופן למתבגר בגילו ותמיד הקפיד לשמור על כבודו של כל אדם באשר הוא, ללא קשר לדעותיו ואמונותיו.

כשעלה לתיכון בחר ללמוד במגמת המדעים של בית-הספר התיכון "גלילי", בהתאם למסורת המשפחתית. שם הכיר דרור כמה מחבריו הטובים ביותר ואיתם בילה רבות בתקופת התיכון. כמובן שגם התווכחו והתדיינו על נושאים ברומו של עולם (וגם על בנות...).

בהתקרב מועד הגיוס החליט במלוא הנחישות שאפיינה אותו להגיע לתפקיד הקרבי ביותר. הוא רצה להוכיח שאפשר להגן על המולדת בלי להתפשר על שמירה על מוסריות וכבוד האדם. לפיכך, ויתר על זימונים ליחידות מודיעין והחל להתאמן ולהשקיע רבות בחדר כושר. ואמנם, דרור הצליח להשתנות כאותו הברבור מהאגדות, ומילד צנום ורזה היה לבחור חסון ורחב.
ביולי 2001 התגייס לצה"ל והוצב בחטיבת "גבעתי". הוא עבר הכשרה כלוחם בגדוד "רותם" ויצא לקורס מ"כים מוקדם. בסיום הקורס שובץ לתפקיד מ"כ טירונים, תפקיד שראה בו שליחות גדולה והיה גאה בו עד מאוד. בלילה האחרון של חייו ליווה דרור בגאווה ובאהבה את חיילי מחלקתו במסע הכומתה אל הכותל המערבי בירושלים.

יום למחרת ב-31 לינואר 2003 ללא שום הכנה מוקדמת, שם קץ לחייו על רקע אהבה נכזבת שהסתיימה שבוע קודם לכן. דרור היה בן 19 וחצי במותו. על מצבתו נחקקו המילים: "אור לנו, דרור לנו, ואינך"  עיצוב: איה עיצובים                          Copyright - All rights reserved © כל הזכויות שמורות למשפחת גרנות